svētdiena, 2012. gada 4. marts

Cigun komplekss „Džan Džuan” (Stāvēt kā koks).



Sagatavošanās.
Nostāties taisni, kājas plecu platumā vai platāk. Pēdas novietotas paralēli viena otrai, it kā stāvētu uz sliedēm. Pēdas cieši pieguļ zemei, katrs pirksts, papēdis, pēdas sānu mala sajūt atbalstu. Ceļgali mazliet saliekti un izvērsti uz āru – jātnieka poza. Gūžas mazliet ierautas.
Astes kauls nedaudz pavirzīts uz priekšu, it kā tas gribētu sasniegt degunu, tikai pašreiz tas vēl neizdodas.
Mugura taisna, tonusā, bet ne saspringta. Nav jāstāv kā karavīram sardzē.
Pleci atslābināti, it kā nosviesti uz leju. (Tos dažas reizes pacelt un aktīvi nolaist uz leju,, it kā “nosviest”, lai ir noļukuši). Krūšu kurvis noapaļots.
Galvu turēt taisni, neatgāzt atpakaļ un neliekt ari uz priekšu, lai kakla daļa ir pilnīgi taisna. Punktam, kas atrodas uz viduslīnijas un savieno ausu galus, augša ir jābūt pilnīgi vertikālām(galvas virsas augstākajā daļā – galvvidus punkts).
Rokas brīvi nokarājas gar sāniem, vidējo pirkstu virziens – uz leju, delnas – iekšpusē, pirksti nedaudz tonusā, lai tie nebūtu saliekti vai pavisam atslābināti.
Iedomājieties, pēdu centri smaida, un caur tiem ķermeni ieplūst dzīvinošais Zemes spēks (Zemes enerģija).
Iedomājieties, ka galvvidus punkts smaida, un caur to ķermeni ieplūst debesu dzīvinošais spēks.
Pateicieties šiem abiem spēkiem un noteikti ari pašam Radītajam, kas dod šo spēku.
Kādu laiku stāviet, uzņemot abus šos spēkus.
Elpojiet caur degunu uz centru zem nabas, kas atrodas apmēram pusotra pirksta platumā(apmēram 1,5 cm) zemāk par nabu. Tas ir ne tikai punkts uz ādas, bet drīzāk lodīte zemādas norādītajā vietā.
Pēc tam, kad veiksiet dažas ieelpas un izelpas uz centru zem nabas turp un atpakaļ, varbūt sajutīsiet vēdera siltumu, varbūt neko nejutīsiet, Viss nāk ar pieredzi.
Nostiprinājuši saknes un savienojušies ar debesim, varat uzsākt

Cigun kompleksu „Džan Džuan” (Stāvēt kā koks).
Komplekss domāts pareizas stājas izstrādāšanai, enerģijas atjaunošanai, paaugstina muguras toleranci pret fizisku slodzi. Noteiktas ekstremitāšu un ķermeņa pozīcijas maina meridiānu stāvokli un tādā veida ietekme enerģijas plūsmu organismā. Kompleksu parasti izmanto savas enerģijas atjaunošanai, atveseļošanai, profilaksei un spēku veicināšanai.
1. pozīcija. Uzlabo muguras muskuļu tonusu, atslābina plecu joslu, izstrādā pareizo stāju, kura ir optimāla mugurkaula kakla daļas funkcionēšanai – tas palīdz ari galvas smadzeņu asinsrites optimizācijai, pateicoties īpašai kāju pozai paaugstina toleranci pret statisko slodzi (var nostāvēt kājas ļoti ilgi), uzmanības koncentrēšana uz centra Dan Tjan zem nabas palīdz nomierināties.
2. pozicija. Uzlabo mugurkaula krūšu daļas stāvokli, nostiprina plecu joslu, uzlabo sirds darbību normalizējot asinsspiedienu.Regulāra prakse uzlabo roku perifero asinsriti.
3. pozicija. Paaugstina asinsspiedienu, nostiprina plecu joslu, roku un augšstilbu muskuļus, uzlabo galvas smadzeņu asinsapgādi.
4. pozicija. Uzlabo kunģa un aizkunģa dziedzera darbību, nostiprina muguras muskuļus, īpaši jostas daļā, aktivizē nieru un aknu meridiānus.
5. pozicija. „Enerģijas savākšana” – noslēguma pozicija.




Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru